
Stomatolog weterynaryjny może leczyć również zwierzęta egzotyczne. To jedynie kwestia tego, czy zna anatomię danego gatunku. Gdyby pojawił się pan z rybą albo gadem, trzeba byłoby zacząć od oceny, które ich zęby można w ogóle leczyć, a których się nie da...
Miałem kilka pytań dotyczących wybielania zębów. Technicznie jest to możliwe, choć fajne efekty wizualne zdecydowanie lepiej osiągać poprzez zabiegi profilaktyczne: usuwaniu osadów, porządnym polerowaniu i zabezpieczeniu uzębienia.
Tak, ortodoncja zwierzęca to dziedzina, która rozwija się w piorunującym tempie. Korzystamy tutaj z najnowocześniejszych metod: są zarówno aparaty ortodontyczne, systemy nakładkowe oraz mini implanty, jak i specjalne skanery 3D, które pozwalają w ciągu kilku minut uzyskać precyzyjną wizualizację jamy ustnej.
Są zbliżone. Choć niektórzy klienci oczywiście dziwią się "dlaczego tak drogo", to ceny niektórych naszych usług są wręcz zaniżone. Dlaczego? Uwzględnijmy nie tylko fakt, że bazujemy na tych samych materiałach i technologiach, co "zwykli" dentyści, lecz również to, że zabiegi są tutaj znacznie większymi przedsięwzięciami.
Nie zazdrości pan czasem ludzkim stomatologom, że mogą pogadać sobie z osobami, które leczą?
Nic a nic. To, że pacjent nie wierci się na fotelu i nie podejmuje konwersacji, jest zaletą – mogę lepiej skupić się na pracy. Ale w sekrecie zdradzę panu, że przed i po zabiegu bardzo często rozmawiam z pacjentami.